شنبه ٦ خرداد ١٣٩٦ -

ابلاغ سهمیه اعطای جایزه های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر استان

يكشنبه ١٢ مهر ١٣٩٤ ساعت ٧:٢٠ ق.ظ   ( بازدید : 496 نفر )


آیین نامه اعطای جوایز تحصیلی به دانشجویان ممتاز استان و امکان بهره مندی دانشجویان برتر همه دانشگاه های استان از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان را فراهم نموده است.

آیین نامه اعطای جوایز تحصیلی به دانشجویان ممتاز استان و امکان بهره مندی دانشجویان برتر همه دانشگاه های استان از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان، سهمیه ای برای دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی جهت دریافت تسهیلات تخصیص داده شده است. دکتر محمدباقر مقدسی افزود این سهمیه برای دانشجویان همه دانشگاه ها و پژوهشگاه های استان، به جزء دانشگاه آزاد اسلامی است. (سهمیه این دانشگاه به طور مجزا محاسبه و به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اعلام می شود). وی ادامه داد شرط کافی برای شمول دانشجو در سهمیه بنیاد، اخذ بالاترین امتیاز در میان دانشجویانی است که کف امتیاز فعالیت نخبگانی از مجموع فعالیت های علمی دانشجو را کسب کرده باشند. مقدسی با اشاره به این که دانشجویان مشغول به تحصیل  و نوالورود دانشگاه ها باید یکی از شروط ذیل را جهت ثبت نام و بارگذاری اطلاعات داشته باشند افزود متقاضیان فقط تا تاریخ 1394/07/20 فرصت ثبت نام و ارائه مدارک در سامانه ثریا به نشانی soraya.bmn.ir را دارند.

شروط لازم جهت ثبت نام(داشتن حداقل یکی از موارد ذیل جهت ثبت نام الزامی است)

1-     کسب رتبه برتر در یکی از رویدادهای نخبگانی(آزمون ها،المپیاد ها،جشنواره ها و مسابقه های مورد تایید بنیاد براساس آیین نامه شناسایی رویداد های نخبگانی و پشتیبانی از برگزدیگان آنها)

2-     کسب رتبه برتر میان دانشجویان هم ورود و هم رشته به لحاظ میانگین کل

3-     مجموع بروندادهای پژوهشی و فناورانه(انتشار مقاله در نشریات معتبر،ثبت اختراع و ....)

 

رئیس بنیاد نخبگان ادامه داد پس از ثبت نام متقاضیان واجد شرایط در سامانه و محاسبه امتیاز آنان مرحله راستی آزمایی اطلاعات انجام و دانشجویان برگزیده پس از تایید شورای علمی بنیاد نخبگان استان به بنیاد ملی نخبگان معرفی می شوند و پس از تایید بنیاد ملی نخبگان، اعطای جوایز آموزش، پژوهش، فناوری و فرهنگ مطابق شیوه نامه اعطای جوایز حداکثر به مدت یکسال به دانشجویان برگزیده صورت می گیرد. بنابر گفته ایشان اعتبار توانمند سازی آموزشی، کمک هزینه اجرای پایان نامه، راتبه دانشجویی،بیمه تکمیلی،هدیه ازدواج، ودیعه مسکن، کمک هزینه سفرهای زیارتی و گردشگری از مهمترین تسهیلات در نظر گرفته شده در این طرح است. وی ادامه داد که فرآیند انتخاب دانشجویان برگزیده هرسال تکرار می شود و دانشجویانی که در یک سال حائز امتیاز لازم می شوند در صورتی در سال های بعدی نیز می توانند از تسهیلات استفاده کنند که بتوانند دوباره بالاترین امتیاز را کسب نمایند. وی افزود این طرح جهت حفظ پویایی و استفاده از توان دانشجویان مستعد و گسترش دامنه نخبگانی و عدالت محوری می باشد و از دانشجویان واجد شرایط جهت دریافت تسهیلات دعوت نمود اطلاعات خود را در سامانه ثریا بارگذاری نمایند. متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت بنیاد نخبگان استان به آدرس http://n-khorasan.bmn.ir مراجعه و یا با شماره های 05832229229-05832223930 تماس حاصل فرمایند


منبع : دانشکده پزشکی چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان

رتبه بندی شما به مطلب فوق:


دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.
جستجو
قابل توجه دانشجویان MPH (۲۵۰۶۳ بازدید)
برنامه کلاسی (۲۸۱۲ بازدید)
حذف و اضافه (۲۲۹۴ بازدید)
انتخاب واحد (۲۱۴۱ بازدید)

برای مشاهده اوقات شرعی کلیک نمایید ...